«کاک برکت» به عنوان روی‌دادی جهت حمایت از ایده‌های اشتغال‌زایی جایگزین و پایدار برای کولبران، هم‌اکنون در حال برگزاری است. 678 نفر در قالب تیم‌های چند نفره یا به صورت انفرادی در این روی‌داد شرکت کرده‌اند که از میان آن‌ها، 85 فرد حقوقی و 593 نفر دیگر حقیقی بوده‌اند. داوری اولیۀ طرح‌های ارسال‌شده به این روی‌داد از 18 آذر آغاز شد و نهایتاً مطابق اطلاع‌رسانی دبیرخانۀ روی‌داد، پس از بررسی‌های دقیق ایده‌های ارایه‌شده، 75 مورد به عنوان طرح‌های دارای شرایط ورود به مرحلۀ نهایی روی‌داد اعلام شده‌اند.

خوشبختانه با عنایت ارزیابان محترم روی‌داد «کاک برکت»، طرح پیشنهادی اشتغال‌زایی استارتاپ دانشجویی هورامان‌هانی با عنوان «توسعۀ صنعت زنبورداری، برندسازی و عرضۀ اینترنتی محصولات زنبور عسل» نیز در میان فهرست انتخاب‌شدگان اولیه قرار دارد. استارتاپ دانشجویی هورامان‌هانی امیدوار است با جلب نظر داوران روی‌داد «کاک برکت»، طرح پیشنهادی خود را در فهرست نهایی انتخاب‌شدگان ببیند و ضمن جذب اعتبارات و سرمایه‌گذاری نهادهای تأثیرگذار، مقدمات توسعۀ استارتاپ و جذب نیروهای بومی جوان را آغاز کند و به این ترتیب، در زمینۀ توسعۀ پایدار منطقۀ هورامان در کردستان، گام‌هایی مؤثر بردارد.

پی‌نوشت 1: ما قبلاً ارسال ایدۀ خود به روی‌داد «کاک برکت» را در این یادداشت اعلام و فایل طرح اجمالی خود را در آن بارگذاری کرده‌ایم.

پی‌نوشت 2: در این لینک نیز می‌توانید خبر نتایج اولیۀ روی‌داد کاک برکت را در وب‌سایت آزمایشگاه حکمرانی مطالعه کنید.